Snadné vodítko pro kontrolu hladiny cukru v krvi

Cukr je primárním viníkem rozvoje hypoglykémie a cukrovky. Zatímco cukr poskytuje dočasné zvýšení energie, konzumace je příliš často klade obrovský tlak na orgány a žlázy, které regulují hladinu cukru v krvi.

Pokud nemáte hypoglykémii nebo cukrovku nebo pokud si vzácně dopřáváte cukr, může vaše slinivka snést příležitostnou sladkou léčbu. Ale pokud často jíst cukr, vaše slinivka může stát přecitlivělostí na cukr a přehnaně, záplavy vaše tělo s inzulínem, který způsobuje hladinu cukru v krvi klesnout.

To spouští činnost vašich nadledvin a upozorní vaše játra, aby uvolnila glukózu, kterou uložila jako nouzové palivo, což opět zaplavuje váš krevní oběh cukrem. Pokud se to stane příliš často, vaše slinivka břišní může konečně vzdát a zastavit produkci inzulinu nebo vaše buňky mohou stát rezistentní na inzulín, a hypoglykémie může proklouznout do cukrovky.

Většina amerických žen jí asi 80 liber cukru ročně

Stejně jako velké množství rafinovaných sacharidů, jako je bílá mouka, která je snadno přeměněna na glukózu v těle. Dokonce i když nechcete přidat cukru do potravin, stále můžete vzít na obrovské částky, pokud vaše strava obsahuje hodně upravené potraviny. Dezerty a cukrovinky jsou samozřejmě naloženy cukrem, ale jiné potraviny, jako jsou salátové obvazy, těstovinové omáčky a suché obiloviny, také obvykle obsahují velké množství cukru.

Cukr je ukrytý v potravinách v mnoha formách a často se používá ve více než jedné formě ve zpracovaných potravinách. Pomoci obnovit zdravou hladinu cukru v krvi, se zabránilo všechny druhy cukru, včetně sacharózy, glukózy, maltózy, kukuřičného sirupu, medu, javorový sirup, ječný slad, a melasy. Naučte se vychutnat si nezpracovanou sladkost čerstvého ovoce (umírněně) a sladké zeleniny, jako jsou brambory, mrkev a zimní dýně. I když může být zpočátku obtížné vzdát se koncentrovaných sladidel, zjistíte, že vaše chuť na cukr se během několika týdnů sníží.

Další potraviny, které v rozporu s zdravé hladiny cukru v krvi, obsahují rafinované sacharidy, jako je pečivo a těstoviny z bílé mouky a bílé rýže, z nichž všechny jsou rychle rozděleny na jednoduché cukry v těle. Stimulanty, jako je kofein, nabízejí dočasný výboj energie, ale stresují nadledvinky a dále zhoršují jejich schopnost normalizovat hladiny cukru v krvi. Alkohol také narušuje hladinu cukru stability, protože to omezuje schopnost těla využít glukózu a stimuluje uvolňování inzulínu, což způsobí, že krevní cukr klesá.

Pomáhají udržovat stabilní hladinu cukru v krvi

Jíst stravu s vysokým obsahem vlákniny, zejména rozpustné vlákniny, která zpomaluje trávení a vstřebávání sacharidů a zabraňuje rychlému zvýšení hladiny cukru v krvi. Rozpustná vlákna brání slinivce břišní vylučovat příliš mnoho inzulínu zvýšením buněčné citlivosti na inzulín a zlepšuje používání glukózy v játrech, což brání tomu, aby hladina cukru v krvi zůstala příliš vysoká. Každý den usilujte o minimálně 35 gramů a nejlépe 50 gramů vlákniny.

Luskoviny, celá zrna, ořechy, semena, zelenina a ovoce jsou dobrými zdroji vlákniny, a zejména dobrými zdroji rozpustných vláken patří luskoviny, ovesné otruby, většina zeleniny, jablka a hrušky. Jezte sacharidy co nejblíže jejich přirozenému stavu, jak je to možné, protože obsah vlákniny pomáhá zpomalit absorpci přírodních cukrů, které sacharidy obsahují-například, jíst jablko místo pití jablečné šťávy. Psyllium-seed husks, guar gum, and pectin are excellent sources of supplemental soluble fiber. Chcete-li pomoci vyvážit hladiny cukru v krvi, vezměte si jednu až tři lžičky doplňku vlákniny míchané do sklenice vody dvakrát denně před jídlem.

Protein je nezbytný pro správné fungování nadledvinek, slinivky a jater a brání chutě na high-sacharidů potraviny. Protože bílkoviny nestimulují uvolňování inzulinu jako sacharidů, pomáhá stabilizovat hladinu cukru v krvi. Pro maximální stabilitu krevního cukru snězte při obědě a při večeři tři až čtyři unce bílkovin. Mírné množství zdravých tuků je rovněž nezbytné pro udržení zdravé hladiny cukru v krvi a pro zajištění pocitu sytosti, což pomáhá snížit chuť na sacharidy. Syrové ořechy a semena, avokáda, olivový olej a lněný olej jsou dobrými zdroji tuku na zlepšení zdraví.

Konzumace častých malých jídel je užitečná strategie pro stabilizaci hladiny cukru v krvi.

Vyhněte se vynechání jídla, nebo jít více než dvě až tři hodiny bez jídla. Dostaňte se do zvyku jíst jídlo v pravidelných časech, protože vaše tělo funguje nejlépe v pravidelném rozvrhu. Naplánujte si tři jídla denně, plus dopoledne, midafternoon a večerní občerstvení. Obsahují malé množství bílkovin a tuků ve vašem občerstvení, které pomohou udržet stabilní hladinu cukru v krvi-například jablko, pár mandlí, sušenky s tofu pomazánka, nebo mrkev hole s několika ořechy.

Doplňky, které jsou zvláště užitečné pro vyvažování cukru v krvi patří chrom, stopový minerál, který je nezbytný pro správné fungování inzulínu. Užívejte 200 až 600 mikrogramů pikolinátu chromitého denně. Pomoci posílit nadledvinky, vzít 2Science Články,000 miligramů vitaminu C denně v rozdělených dávkách a vysokou účinnost multivitamin a minerál, který poskytuje 50 až 100 mg B-komplex vitamíny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *